Czy warto przeprowadzić audyt informatyczny?

Czym jest Audyt informatyczny i jaki ma wpływ na Twoją firmę?

Pod krótką nazwą audyt IT znajduję się bardzo wiele obszarów i zagadnień, które obejmuje swoim działaniem. To prowadzony przez zewnętrzną firmę lub zatrudnionego w firmie audytora, proces zbierania i oceniania dowodów. Określi on czy systemy informatyczne i związane z nimi zasoby właściwie chronią własność firmy, utrzymują integralność i bezpieczeństwo danych oraz czy dostarczają odpowiednich i rzetelnych informacji. Audyt informatyczny wpływa na optymalizację procesów IT i bezpieczeństwa informatycznego w Twojej firmie, podniesie poziom zabezpieczeń dla projektów i danych z którymi na co dzień pracuje firma. Korzystnie wpłynie na optymalne funkcjonowanie firmy i jej stabilność, zmniejszając przy tym ryzyko operacyjne i możliwość utraty danych lub ciągłości pracy.

(więcej…)

Black Friday i ciemna strona bezpieczeństwa!

Black Friday i następujący tuż po nim Cyber Monday to dni, które na stałe zagościły w kalendarzach wielu Polaków. Szaleństwo zakupów i sprzedaży ogarnia klientów i sklepy internetowe, które w tym czasie odnotowują nawet trzykrotny wzrost liczby odwiedzających. Wszędzie pojawiają się niesamowite okazje, duże wyprzedaże oraz…wszechobecne ryzyko.

(więcej…)

Microsoft teams komunikator dla firmy

Teams – Komunikator w pakiecie Office 365. Dlaczego Teams to najlepszy komunikator dla firm?

Parę lat temu Microsoft zastanawiał się nad wykupieniem wszystkim znanego komunikatora Slack. Jednak po dogłębnej analizie zdecydowano o zbudowaniu własnego narzędzia jednak o bardziej rozszerzonych możliwościach. I to był strzał w dziesiątkę.  

(więcej…)

call center centrala telefoniczna teleaudyt

6 powodów, by zainstalować centralę telefoniczną w Twojej firmie!

Centrala telefoniczna – sposób na sprawną komunikację w Twojej firmie.

Centralka telefoniczna to nowoczesny sposób na sprawną obsługę ruchu telefonicznego oraz usprawnienie komunikacji wewnętrznej. Jest ona często niedoceniona przez firmy i właśnie dlatego stwierdziliśmy, że ten artykuł powinien wylądować na naszym blogu! 

(więcej…)

onenote-planner-office365-pakiet-firma-teleaudyt-outsourcing-it

Aplikacje w pakiecie Office 365 – OneNote i Planner

Jak zapewne zauważyliście na naszym blogu często podkreślamy zalety pełnej integracji pomiędzy wszystkimi narzędziami pakietu Microsoft Office 365. Nie inaczej jest w przypadku narzędzi OneNote i Planner o których więcej piszemy poniżej.  

(więcej…)

najlepszy antywirus który wybrać

TOP 4 antywirusów dla Ciebie i Twojej firmy!

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile zagrożeń czeka na nas w Internecie. Nawet proste z pozoru czynności jak zwyczajne szukanie w Internecie potrzebnych informacji, przy odrobinie nieuwagi, może skończyć się utratą ważnych danych a nawet sprzętu.  Dlatego w celu zminimalizowania ryzyka polecamy zaznajomienie się z tematyką podstawowego narzędzia jakim jest program antywirusowy i doradzamy czym kierować się przy jego wyborze. 

(więcej…)

praca zdalna program komunikator office 365

Jak pakiet Office 365 usprawni pracę zdalną pracowników Twojej firmy?

Oto 5 wyjątkowych zalet pracy zdalnej z pakietem Office 365.

Praca w trybie home office jest coraz popularniejsza. Według ostatnich badań aż 88% organizacji zapewnia pracownikom możliwość pracy zdalnej. Takie wyniki świadczą o kierunku, w którym zmierzają nowoczesne przedsiębiorstwa i potrzebach ich pracowników.

(więcej…)